עד גיל 6 בערך התגוררתי עם משפחתי בדרום אפריקה, ובתקופה הזו נהגנו להקליט את עצמנו אחת לשבוע מספרים על החוויות מהשבוע החולף- ולשלוח את הקלטות (כן, אלו שמסדרים עם עיפרון) בחזרה לארץ כדי שהסבים והסבתות יוכלו להאזין לסיפורים ואז לשלוח לנו בחזרה הקלטות של עצמם. עד היום אני זוכר את החוויה שכמובן לקחה מספר ימים אם לא שבועות בין משלוח אחד לשני.

בדיוק על התובנה הזו הוקם הפרויקט המדהים הזה- "Story Home": מכשיר דמוי נורת לילה המחובר לאינטרנט ומאפשר למשפחות שמתגוררות בארצות שונות לשמור על קשר עם הסבתות והסבים שלהם. סבתא/סבא מקליטים סיפורים אישיים (אמיתיים או דמיוניים- המכשיר מגיע עם המון רעיונות לסיפורים), מייד עם סיום ההקלטה הסיפורים נשלחים והופכים זמינים דרך המכשיר של הנכדים שמאיר באור מיוחד (הכל מאובטח, אין מה לדאוג), והנכדים יכולים להפעיל ולהאזין לסיפור בלחיצת כפתור. ההורים יכולים לערוך ולקבוע מתי הסיפורים הופכים לזמינים, כשלמעשה נוצר ארכיון סיפורים משפחתי שניתן לגשת אליו מכל מקום וזמן – אפילו על פני שנים…

אז נכון שיש סמארטפונים וסקייפ, אבל אין ספק שפה מדובר בחוויה אחרת. מה גם שעבור הורים שמנסים לחבר את הנכדים עם הסבים והסבתות המרוחקים (או בני משפחה אחרים לצורך העניין) ולייצר חוויה אישית ומיוחדת יותר בלי לערב מסכי טאבלטים וסמארטפונים לפני השינה – זה המוצר עבורכם. לאתר החברה – Link.