בתחילת החודש (אוגוסט) פרסמה חברת המחקר Comscore את סיכום הרבעון האחרון (Q2) בתחום המובייל בארה"ב. במחקר התבסס על כ- 30,000 אמריקאים, להלן עיקרי הנתונים:

–  Android  (מערכת ההפעלה של גוגל למובייל) ממשכירה להוביל את השוק האמריקאי כמערכת ההפעלה הפופולארית ביותר (51.6%). חברת Apple נמצאת במקום השני עם מערכת ה- IOS שלה (32.4%), שברבעון הנוכחי הצליחה להגדיל במעט את נתח השוק שלה תוך כדי נגיסה מסוימת בזו של אנדרואיד.
– נכון להיום ישנם כ- 234 מיליון בני אדם בארה"ב בלבד המשתמשים במכשירי Mobile, כשנרשמה עליה של כ- 4% בהיקף השימוש בסמארטפונים ל- 110 מיליון משתמשים (אחוז חדירה של כ- 47%).
–  לגבי עוגת היצרנים ונפח הפעילות שלהם בשוק האמריקאי (לפחות ברבעון האחרון):  LG  ו- Motorola רשמו ירידה בהיקף הצריכה בעוד חברות HTC ו- Apple רשמו עליה.
– Samsung רשמה צמיחה מרשימה ובכך הצליחה להגדיל את נתח השוק  העולמי שלה ברבעון האחרון, בעיקר הודות להיקף המכירות המדהים של מכשר ה-גלקסי אס 3 הפופולארי (כ- 10 מיליון מכשירים נמכרו מאז ההשקה ברחבי העולם). ודווקא למרות נתוני המכירות המדהימות שלה, דווקא נתח השוק שלה בארה"ב קטן ברבעון החולף (25.6%).