פרויקט מגניב במיוחד ב- Kickstarter מכוון לאזור שהפך בשנתיים האחרונות למשמעותי במיוחד ורווי פתרונות, תחום [rad-hl] ה"ארנקים הדיגיטליים". [/rad-hl] אבל בשונה מארנקים דיגיטליים מתחרים המתמקדים בפתרונות PAY אפליקטיביות ו/או בנקודות המכירה הפיזיות, הפרויקט שנקרא [rad-hl] "Smart Wallet" [/rad-hl]מכוון לספק מענה לבעיה שרובנו מכירים: לאבד את הארנק הפיזי שלנו.

החבר'ה שמאחורי המיזם למעשה ייצרו קו של ארנקי עור פיזיים (לדעתי יש להם עוד הרבה מה להשקיע מבחינת עיצוב המוצר, למרות שפונקציונאלית זה עובד…). כל ארנק כולל בתוכו שבב GPS, טכנולוגיית Bluetooth BLE המאפשר לארנק להפעיל טכנולוגיית Bluetooth  בתדר שאינו צורך משאב סוללה יקר, ובנוסף (וזה השפיץ המרכזי), מטען נייד המאפשר למשתמש לשלוף כבל מובנה ולהטעין את הסמארפון On The Go.

איך זה עובד?
הארנק הפיזי מצוייד כאמור בטכנולוגיה שמאפשרת למשתמש לממשק אותו עם אפליקציה ייעודית שעל בסיס שבב ה- GPS יכולה להציג לבעל הארנק היכן הוא נמצא (במקרה שנאבד) ובנוסף, לחיצה על כפתור פיזי שמוטמע בארנק יגרום לסמארטפון לצפצף (וזאת במקרה שבמקום הארנק, המיקום של הנייד אינו ברור).

אחד המאפיינים המעניינים ביותר בפרויקט הוא כאמור היכולת להפוך את הארנק הפיזי למטען נייד, זאת הודות לסוללה ניידת המוטמעת בארנק הפיזי וכולל כבל טעינה (לפי הסרטון, כבל של iPhone 5) אבל הקונספט עצמו ברור.

[rad-hl] אי אפשר לדעתי להתייחס לפרויקט הזה מבלי לדבר על סטארטאפ מבטיח אחר, "Coin". [/rad-hl] במשפט אחד אציין שמדובר במכשיר דיגיטלי דמוי כרטיס אשראי המאפשר להטעין אליו את כל הכרטיסים הפיזיים, ולמעשה להשתמש בו ככרטיס המרכזי (המכשיר כולל כפתור וצג דיגיטלי המאפשר למשתמש להחליף בין הכרטיסים בהתאם לקנייה הנוכחית).

עד כאן אין דמיון לפיתרון של Smart Wallet. מה שכן דומה הוא החיבור בין משהו פיזי לבין אפליקציה: גם את Coin ניתן לממשק לאפליקציית מובייל שבדומה ל- Smart Wallet מודיע לבעל המכשיר ברגע שהארנק/הכרטיס הדיגיטלי נאבד.

לעמוד הפרויקט ב- KIkstarter >