מכירים את הסיטואציה הבאה: קבוצה של ילדים/בני/בנות עשרה (מרגיש ממש זקן מעצם לכתוב את זה…) יושבים יחד וכל אחד מהם תקוע עם הראש בתוך המסך, מידי פעם משתפים במשהו משעשע שמצאו או סתם עושים פרצופים לסלפי? כדאי שתכירו את השיגעון הבא – Squad, אפליקציה חדשה המאפשרת לבצע שיחת ווידאו של עד לשישה משתתפים בו זמנית, להתכתב ולשלוח הודעות תוך כדי השיחה וגם לשתף בלייב את המסך שלכם. לינק.

קמעונאות בעידן המחובר: אני אשתף פה לא מעט תכנים הנוגעים בתחום הקמעונאות ועל האופן שבו הם אמורים/יכולים להתמודד עם האתגרים שה-Online והשינויים הצרכניים בתחום מייצרים עבורם. הנה כתבה שמרכזת ציטוטים של מנהלים בכירים במגוון מותגים קמעונאיים (ליוויס, אליבאבא, מייסיס ועוד…) ועל מה שהם חושבים בהקשר הנ"ל. לינק.

כיצד מיקרוסופט המציאה את עצמה מחדש וממשיכה לשבור שיאים עסקיים, גם ללא המוצר שהביא אותה לגדולה,Windows? לינק.


שווה Like!

כל אחת מחברות הטכנולוגיה ברשימה הזו נוסדה ע"י מהגרים אמריקאים (דור ראשון/שני). לינק.

טוב, זה פשוט מעולה! מה קורה כשמשלבים בין תשלומים במובייל + היאבקות הורדת ידיים בסין. פשוט חובה לראות. לינק.

באיזה גיל הם הפכו למיליארדרים? (ומה אתם עשיתם היום…?). לינק.

נוסעי UBER בלונדון ישלמו קצת יותר במטרה לסייע לנהגים לעבור לנסיעה ברכבים חשמליים. לינק.

מצגת מ-ה-מ-מ-ת על אוטומציה במקום העבודה: עתיד עולם וסביבת התעסוקה. לינק.


סטטיסטיקות ומספרים מהשבוע

נטפליקס פרסמה את הדוחות הכספיים לרבעון האחרון של 2018: היא הוסיפה 8.8 מיליון מנויים חדשים הן בשוק האמריקאי והן בבינלאומי, ומשתפים שנטפליקס מהווה כ-10% מסך זמן הטלויזיה של השוק האמריקאי. לא רע. למספרים ונתונים נוספים, לינק.

נהוג לחשוב שפלטפורמות כמו נטפליקס יודעות לייצר חוויה פרסונלית מדויקת הודות לניתוח נרחב של הדאטה של המשתמשים, אז מסתבר שאתרי הפורנו הגדולים עושים את זה אפילו יותר (…). לינק.

רובנו מבינים שהפכנו מכורים למסכים, בעיקר של הסמארטפון שלנו. חלקנו גם רוצה לשנות את המציאות הזו וכמענה לצורך הזה הושקו אפליקציות של ניהול זמן מסך שזכו לפופולריות גבוהה ב- 2018. הסקר המצורף בדק כ-1,000 אנשים בניסיון למפות את אופן הצריכה שלהם בכלי ניהול זמן/מסך. הכי מעניין יהיה לחזור ולבדוק את המספרים בעוד שנה. לינק.

הפורום הכלכלי העולמי (WEF) שנערך בכל שנה בדאבוס, דירג את 10 הסיכונים הגדולים ביותר בעולם, שימו לב היכן ממוקמים סיכונים הקשורים לפיגועי סייבר וגנבת זהות ביחס לסיכונים "מסורתיים" יותר…לינק.

 

הפוסט לקוח מהניוזלטר השבועי שלי. עדיין לא נרשמתם?לינק.