המלצות קריאה: 

תמונה שווה אלף מילים? ומה לגבי אימוג'י? השימוש באימוג'יז הפך לחלק אינטגרלי מהאופן שבו אנחנו מתקשרים עם משפחה, חברים וקולגות. מדובר בשפה שלמה שכוללת נורמות חברתיות ותרבותיות, לעיתים בעלי רגישויות גבוהות. אז כשלתמונה/סמל יש לפעמים משמעות עמוקה יותר (…), מה הפלא שאימוג'יז הופכים לראיות מקובלות בבתי משפט? לינק.

10 הטכנולוגיות המפכניות שיעצבו את עתידנו, לפי ביל גייטס. מגזין Technologyreview היוקרתי משיק סדרה של ראיונות בהם יתארחו אישים מתחומים שונים, כל אחת/ת מהם ימנו את 10 הטכנולוגיות שלדעתם יעצבו את חיינו באופן מובהק. גייטס כותב שהוא התקשה להרכיב את הרשימה שלו כיוון שהבחירות שלו, לדעתו, אמורות להימנע מטכנולוגיות שיכבשו כותרות בעיתונים ואז ייעלמו, ובמקום זאת רצה להתייחס לטכנולוגיות בעלות אימפקט אמיתי על העולם. לינק

כשהרכב הופך לחכם מידי. כ-120 מיליון מכוניות יצוידו בעוזרות דיגיטליות חכמות השנה, עליה מכ-80 מיליון מכוניות ב-2018, בעיקר הודות לעובדה שהטכנולוגיה הופכת זולה ונגישה יותר. מצד אחד, זה יאפשר לנהגים לבצע פעולות קוליות בזמן הנהיגה, החל מלהאזין לפגישות ביומן בדרך לעבודה ועד לבקש מעוזרת החכמה להדליק את דוד המים בדרך הביתה, מה שיאפשר להישאר מרוכזים בזמן הנהיגה. מצד שני, גובר החשש שמערכות קוליות חכמות כאלו ילמדו עלינו את כל ההעדפות שלנו וישתפו את המידע עם גורמי צד שלישי…לינק.

דאטה ואנליטיקה הפכו לעמוד השדרה של כל פעילות עסקית בעידן המודרני. לא בכדי נאמר ש"דאטה היא הנפט החדש". אבל, לאן תחום הדאטה העסקי יתפתח וכיצד הוא ישפיע על הפעילות העסקית שלנו? 5 מגמות בתחום הדאטה שכדאי להכיר. לינק.

רוצים עוד כתבה מעניינת לסופ"ש…? "חדר הטראומה": למי שרוצה בכל זאת לקרוא חומר מאוד מעניין אבל גם מטריד, הכתבה הזו היא עבורכם: תיאור גרפי על העסקת ה- Content moderators, קבלני משנה של פייסבוק שמועסקים כדי לסנן תכנים מהרשת. הכתבה מתארת כיצד החשיפה היומית שלהם לתוכני אלימות, מין, תיאוריות קונספירציה ועוד הופכים אותם לסוג של זומבים מהלכים, כאלו שמחפשים אסקפיזם כדי להתמודד עם התוכן הפחות חיובי (בלשון במעטה) שאנשים משתפים, ולצערם אינם יכולים אפילו לפרוק את התסכול עם משפחה וחברים. כדי להוסיף לקושי, מסתבר שהם גם מועסקים בתנאים מאוד קשים, להבדיל מעובדים רשמיים של פייסבוק. ארוך אבל שווה קריאה. לינק.


שווה Like!

כשהנייקי שלכם זקוקים לעדכון גרסה. לאחרונה נייקי השיקה את הנעליים החכמות שלה (Adapt BB בעלות של 350$), וקונים ראשונים דיווחו על בעיות בחיבור הנעליים לאפליקציה (מדהים בעיני להשתמש במשפט כזה מבלי שיישמע כמדע בדיוני…), מה שלא אפשר גם לשרוך אותן כמו שצריך. והיו כאלו שהתווכחו איתי לגבי הנחיצות של חיבור נעליים לאפליקציה, (אפילו בשבילי זה מוגזם). לינק.

רשימת קלישאות UX (חווית משתמש). אם אי פעם לקחתם חלק בפרויקט אפיון ועיצוב אתר/אפליקציה או מוצר דיגיטלי, כמעט בוודאות שמעתם או השתמשתם באחת מהן…לינק.

מה לחברת אופנה ולדאטה? Stich Fix היא הסטייליסט/ית שתמיד רציתם, אצלכם בסמארטפון. החברה שמה לעצמה למטרה להתאים ללקוחות סטים של תלבושות בהתאמה אישית, על בסיס ניתוח מעמיק של העדפות הלקוח. מכאן החיבור בין אופנה לדאטה הופך למאוד משמעותי ולמעשה – למודל העסקי הייחודי של החברה. לינק


סטטיסטיקות ומספרים מהשבוע

95%: זהו קצב הצמיחה של מכירת רמקולים חכמים ברבעון הרביעי של 2018, כך לפי מחקר חדש. המשמעות: כ-38.5 מיליון רמקולים חכמים נמכרו ברבעון האחרון בלבד, יותר מסך כל היחידות שנמכרו ב-2017. המותגים שמובילים את עיקר הצמיחה הם משפחת מכשירי ה"אקו" של אמזון והרמקול החכם של גוגל, בעוד שנתח השוק של אפל הצטמצם, למרות שהיקף המכירות דווקא עלה. לינק

זהירות, הסמאטרפון יכול להרוג אתכם. מחקרים בארה"ב מצאו שמאז השקת האייפון הראשון, חלה עליה של כ-35% במקרי המוות של הולכי רגל (בשנה שעברה בלבד נהרגו כ-6,277 הולכי רגל מפגיעות רכבים כתוצאה מחוסר תשומת לב לנעשה מחוץ למסך הנייד בזמן הליכה). לכן זה לא נשמע מופרח כשהשיקו את השבילים האלו שמיועדים במיוחד למי שתקוע עם העיניים בתוך המסך תוך כדי הליכה… לינק.

הפוסט לקוח מהניוזלטר השבועי שלי. עדיין לא נרשמתם? לינק.