הנה הוכחה נוספת לאסטרטגיה החדשנית והיצירתית של אמזון, חברה שמגדירה מחדש את המושג Forward Thinking. אמזון השכילה לזהות את תחום העוזרים הקוליים החכמים מבוססי ה- AI כתחום צומח עם פוטנציאל עסקי ענק, וב-2014 השיקה לראשונה את מכשיר האקו מבוסס אלקסה. שנה אחת בלבד אחרי, בשנת 2015 אמזון השיקה קרן השקעות חדש (The Alexa Fund) שמשקיע בשלב הראשון 100 מיליון דולר בסטארטאפים וטכנולוגיות בתחום העוזרים הקוליים מבוססי ה- AI.

אבל זה הרבה יותר מקרן, אלה משלבת קרן השקעות, אקסלרטור שכבר השלים מחזור ראשון בטיפוח סטארטאפים סופר יצירתיים המתחברים לאלקסה (ארחיב בהמשך), ובית ספר שנועד לחזק קהילות ידע מקצועי בתחום.

מספיק לצטט את מנהל האקסלרטור שאומר: "אנחנו לא מחפשים סטארטאפים שעושים בתחום ה- Voice & AI את מה שמצופה מהם להמציא, אלא מחפשים חברות שמאתגרות אותנו ואת התחום ומושכות אותנו קדימה…" – מדהים. דוגמאות לחברות כאלו:

חברה שמפתחת ספרים מיוחדים שמקריאים בקול לילדים ואלקסה מוסיפה קולות ואפקטים ברקע כדי להעצים את החוויה, חברה אחרת שמפתחת משחק לוח דמוי טריוויה שגם היא מתחברת לאלקסה שדרך סקיל ייעודי שואלת את המשתתפים חידות לגבי מדינות שונות, וחברה שפיתחה כדור מנפתח שמחובר לאלקסה שמאתגרת את המשתתפים במשימות שונות עם הכדור (שבו מוטמעים סנסורים מבוססי בלותות').