בכל שבוע אני מחכה בציפייה לסיכום הווידאו השבועי של חברת המחקר L2 של פרופסור סקוט גאלווי, בעיקר בגלל השפה ודרך ההצגה הצבעונית שלו, אבל לא פחות חשוב בגלל המיקוד שלו בתחומים עסקיים וטכנולוגיים מאוד רלוונטיים.

והשבוע עם הכוונת – בנקים (ואני מרשה לעצמי להרחיב: גופים פיננסיים ככל): כמעט בכל ענף ענקיות הטכנולוגיה משבשות את הסטאטוס קוו ומעצבות מחדש את המציאות העסקית (מספיק לבחון את ההשפעה של אמזון בתחום הקמעונאות, של יוטיוב ונטפליקס בענף התוכן המשודר וצריכת הווידאו ועוד ועוד…). לכן הכניסה וההשפעה הניכרת של חברות פינטק אינה הפתעה עבור ענף הפיננסים המסורתי.

מצד אחד, מחקרים מראים שכשליש מהמלניאלס מעידים שהיו שוקלים לצרוך שירותים פיננסיים מחברות טכנולוגיה כמו גוגל, אמזון ופייסבוק במידה ואלו היו מציעים אותם. מצד שני מדהים לגלות שלמרות ששירותים פיננסיים בערוצים הדיגיטליים מצמצמים עלויות תפעוליות בכ- 95%, פחות מחצי מאתרי הבנקים הגדולים בארה"ב מותאמים כמו שצריך לגלישה מהמובייל, ורק כ- 16% מהם מופיעים ב-10 המקומות הראשונים בתוצאות חיפוש.

מה זה אומר? שבעידן שבו 9 מתוך 10 מבני דור המלניאלס צורך שירותים פיננסים דרך המובייל, העתיד הפיננסי שייך ללא ספק לגופים שישכילו להתאים את המוצרים והשירותים שלהם למאפייני העידן המחובר, בדגש על המובייל.