אחד הדברים שאני הכי אוהב למצוא הם דוגמאות למהלכים של מותגים גדולים וקטנים שבמבט ראשון נדמה שלא הכי קשורים לפעילות השוטפת שלהם. לדעתי, מותגים "חכמים" הם כאלו שמדי פעם מציעים ללקוחות ובכלל לאנשים חווית מעניינות שמשאירות טעם של עוד ובעיקר מלוות את כולנו בחיי היום יום. מצאתי בסופ"ש האחרון 3 דוגמאות של מותגים שהשיקו כל אחת אפליקציה לסמארטפון שנועדה לעשות בדיוק את זה, להעלות חיוך או לספק ערך מוסף שהשאר איתנו הרבה אחרי שנחשפנו אליו.

המותג הראשון שמציע חוויה מעניינת שבהכרח לא קשורה לפעילות העסקית שלו הוא "UNIQLO", מותג אופנה יפני (יש המכנים אותו ה- Gap היפני) המציע לגולשים להוריד לסמארטפון שלהם אפליקציית שעון מעורר. אם גם אתם מעקמים כרגע את הפרצוף, כדאי שתמהרו להוריד אליכם לנייד את האפליקציה החינמית שלא רק מציגה חווית משתמש ועיצוב יוצא דופן בפשטותו, אלא גם באופן שבוא האפליקציה אומרת בקול את השעה וגם מתאימה את מוזיקת הרקע למזג האוויר באזור בו אתם נמצאים! לאתר האפליקציה הכולל הפניה לחנות האפליקציות של ios ואנדרואיד.

UNIQLO WAKE UP


האפליקציה הבאה אמנם לא משויכת למותג כלשהו, אך הקונספט שלו מדהים! האפליקציה נקראת "whims", והרעיון שעומד מאחוריה הוא לקחת את ה"פילטרים" של אינסטגראם, ולשלב זאת באפליקציה לכתיבה ושיתוף של סטאטוסים. הרעיון פשוט: מורידים את האפליקציה החינמית, כותבים סטאטוס, בוחרים פילטר ממגוון האופציות הזמינות באפליקציה (כולל אפשרות  לעצב ולהגדיר את גודל הפונט וסגננו כמו גם צבע הטקסט והרקע שלו), בוחרים באיזה רשת חברתית לשתף והתוצאה – סטאטוסים מעוצבים!
לאתר האפליקציה>

whims

האפליקציה השלישית שייכת דווקא למותג טכנולוגי בינלאומי מוכר – "philips", שהשיקו (תקשיבו טוב!) נורת חשמל המלווה באפליקציה המאפשרת שליטה בתאורה ישירות מהאייפון או האייפאד שלכם. המהלך נקרא "pholops Hue" (נורת ה- LED החכמה בעולם) ולמעשה מדובר בשיתוף פעולה מעניין בין הענקית philips לבין חברת Apple שגם תשווק את הנורה החכמה ברשת החנויות שלה במחיר של 199$ (3 נורות במארז). הנורה החכמה מאפשרת למשתמשים בה לשלוט בצבע שהיא מייצרת, וע"פ הנתונים מדובר בנורה חסכונית הצורכת כ-80% פחות אנרגיה מנורה רגילה. לאתר המושקע המציג את הנורה לחצו כאן.

 Philips hue

מה תאפשר האפליקציה? לשמור את צבע התאורה האהוב לכל חדר בבית בהתאם לשעה הספציפית ביום (בו מותקנת הנורה כמובן). בנוסף, האפליקציה מאפשרת להשתמש בכל תמונה השמורה באייפון כדי להגדיר פלטת צבעית אותה תקרין הנורה בחדר. כמו כן האפליקציה תומכת בפונקציית תזמון המאפשרת  להגדיר שעות מוגדרות בהן תידלק התאורה הרצויה.