בכל יום שעובר נדמה שיזמים חדשים ומעוררי השראה מותחים את גבול החדשנות ומציגים מוצרים פורצי דרך שללא ספק ישפיעו על החיים של כולנו, גם אם זה יקרה רק בטווח הארוך. חברת אוירודינמיקה סלובקית בשם AeroMobil השיקה החודש לראשונה אב טיפוס עובד של מכונית מעופפת. לא ברור מה זה יותר: מטוס או מכונית, מה שבטוח הוא שזה עובד (צפו בעצמכם בסרטון או בקרו באתר החברה), ולא פחות חשוב – אב הטיפוס מרשים לגמרי מבחינה עיצובית.

אירוע ההשקה החגיגי התקיים ב- 29.10 בווינה, במסגרת כנס חדשות טכנולוגית. אב הטיפוס העונה לשם AeroMobil 3.0 נחשב לדגם מתקדם וכמעט מוכן לייצור מסחרי המאפשר טיסה ישירה בטווח של כ- 430 מייל (כ- 690 ק"מ) או מרחק נסיעה רצוף של 540 מייל (כ-870 ק"מ).

ברור לכולנו שהדרך עוד ארוכה, ושישנה רשימה ארוכה (מאוד) של השלכות ומשמעויות שמכונה כזו תעורר (רשיונות, רשויות תעופה ותחבורה, גופים מקצועיים שיכשירו להשתמש בהם, מוסכים שיעבדו במודלים חדשים, חברות ביטוח שיצטרכו להתאים עצמם למחירים, חוקים לגבי המראה ונחיתה, טיפול בתאונות אויר (לא עלינו) ועוד ועוד….

מה שבטוח הוא שיום אחד מושג התחבורה יקבל משמעות שונה לחלוטין, וכולנו עדים לאבן דרך משמעותית בדרך לשם. משפחת ג'פרסון בהתרגשות שיא 🙂