הנה דוגמה מעולה למוסד אקדמי שמעצים את הסטודנטים שלו ומייצר עבורם סביבה יצירתית במטרה לעודד חדשנות:

בכנס החדשנות של PSFK שנערך השנה, שני פרופסורים הציגו פעילות מרתקת שהם יזמו והפיקו תחת השם Invention Factory – מאין האקתון שנמשך 6 שבועות שלמים במסגרת קורסי הקיץ של המוסד האקדמי בו הם מלמדים. אל "מפעל החדשנות" הוזמנו 20 סטודנטים שגילו יצירתיות ויכולת רעיונית גבוהה במהלך השנה, כשמטרת העל של ההאתקון היתה לייצר אבי טיפוס למוצרים חדשים שהומצאו במסגרתו (זאת להבדיל מתוכניות עסקיות או רעיונות על נייר).

הסטודנטים שלקחו חלק בהאקתון האינטנסיבי זכו לעבוד בסביבה שכל מטרתה לעורר יצירתיות ולתמוך לא רק בתהליך החשיבה אלא גם היישום שלו, וזאת ע"י הנגשה של סבבית עבודה כוללת מדפסות תלת מימד, כלי חיתוך בלייזר, חומרי גלם מסוגים שונים ועוד. תהליכי העבודה של הצוותים תועדו בווידאו כשבסופו של ההאקתון הוצגו 4 אבי טיפוס שנבחרו כחדשניים ביותר.

אחד מהמוצרים החדשניים ויוצאי הדופן שהוליד ההאקתון מובא פה לפניכם: "Rapid Packing Container" היא קופסא העשוייה מקרטון ממוחזר ומתאפיינת במספר מאפיינים מרתקים שכל אחד מהם מהווה למעשה פיתרון לשימוש של כל אחד מאיתנו בקופסאות קרטון מסורתיות:

הקופסא החדשנית עשוייה מכמות קטנה יותר של נייר, קל הרבה יותר לסגור ולאטום אותה כמו גם לפתוח אותה ברגע שרוצים לגשת לתוכנה (אין צורך בכלי חיתוך כדי לפתוח אותה ברגע שמקבלים משלוח בדואר למשל), ובנוסף היא מאפשרת אחסון נוח יותר. לאחר שההדגמה המקורית של המוצר צבר מליוני צפיות ברחבי הרשת, אין זה מפתיע שמספר חברות שילוח זיהו מייד את ההזדמנות העסקית שהרעיון הזה יכול לייצר עבורם בעיקר בהיבט של התייעלות הן מבחינת חומרי הגלם שנדרשים לייצור כלי אחסון ושילוח, הן מבחינת יכולת האחסון וכמובן שהמאפיין הירוק המתבסס על חומרים ממוחזרים מעניקים לקופסא החדשנית ערך משמעותי אפילו יותר.

לכתבה המקורית באתר PSFK