• מדברים הרבה בשנתיים האחרונות על טרנספורמציות של ארגונים, בעיקר בהיבט הטכנולוגי, אבל לדעתי מדובר דווקא ב*אבולוציה* מתמשכת שמהותה – היכולת של ארגונים להתאים עצמם לקצב השינוי, לצרכים ולאתגרים החדשים אבל הכי חשוב: היכולת להתבונן פנימה ולהיות כנים עם המטרות החזון האסטרטגי ולגזור אחורה על המסלול להשיג אותם. זו הסיבה שאנחנו עדים לתפקידים חדשים כמו: Chief Innovation Officer, Chief Storyteller ושמעתי אפילו על תפקיד של Chief Hart officer (כן, קראתם נכון).

• בסופו של יום טכנולוגיות הן אמצעי למטרה ולא המטרה עצמה, ובאופן דומה אנשים או יותר נכון – פונקציות חדשות שהארגון ממנה הן עוד כלי משמעותי וחשוב בדרך להשיג את אותן המטרות. הנה דוגמה מאתמול: אדם נוימן, המייסד והמנכ"ל של WeWork הודיע על צירופו של Bjarke Ingels (אין סיכוי שאנסה לתרגם את השם שלו), ארכיטקט שוודי ידוע שעובד בין היתר עם גוגל לתפקיד ה-Chief Architect הראשון של החברה (ולדעתי הראשון באופן כללי).

• הוא ימלא את תפקידו במקביל לניהול החברה שלו (נוימן אמר שזו הדרך היחידה שזה יעבוד- הוא חייב להיות חלק אורגני מהפעילות בשטח), התגמול שלו יתבסס על מניות ועיקר תפקידו יהיה ללוות ולסייע לנוימן להגשים את החזון שלו ושל החברה: לעצב (בהיבט הרחב יותר של המילה) לא רק חללי עבודה משותפים ברחבי העולם אלא את האופן שבו אנשים חיים בסביבות אורבניות: כיצד הם לומדים בבתי ספר ומוסדות חינוך, כיצד עושים ספורט, עובדים ועוד ועוד…

למקור >