בתחום האינשורטק (כמו פינטק רק של ענף הביטוח) נהוג לחשוב בעיקר על יישומים של טכנולוגיה לבישה (שעונים, צמידים, בגדים) או טכנולוגיה המשולבת ברכבים באמצעותה חברות הביטוח יכולות לנתח את הדטה ולהתאים את תמחור הפוליסה. אבל, הנה לכם חברות ביטוח שחושבות קצת אחרת, ומשקיעות במספר סטארטאפים מרתקים שמתמקדים במניעה בדרכים אחרות לגמרי.

מה שיוצא זה שבמקום להתאים את התמחור *אחרי* מעשה, חברות הביטוח יכולות לייצר מודלים חדשים לגמרי של מניעה מוקדמת.

קחו למשל את Ring סטארטראפ שפיתח פעמון דיגיטלי לדלת הבית שכולל חיישני תנועה, מצלמה וחיבור לאפליקציה ומאפשר לקבל פושים על כל תנועה שמתרחשת מול דלת הכניסה, לצפות במי שעומד מול הדלת דרך האפליקציה מכל מקום בעולם ובכך למעשה "רינג" היא ממש לא פעמון חכם אלא טכנולוגיה של אבטחה:

דוגמה נוספת היא Helium, סטארטאפ בתחום ה- IOT ששם לעצמו למטרה לאפשר חיבור מהיר ופשוט יותר של כמעט כל חפץ מאשר הוא. הגישה הזו מהווה הזדמנות אדירה מצד חברות הביטוח בעיקר בהיבט של ביטוח רכוש. לדוגמה: חברת ביטוח שמבטחת מסעדה גדולה, מאוד תתעניין בטכנולוגיה שתסייע לה (במסגרת פוליסת הביטוח שלה) לדעת מראש או בשלבים מוקדמים של שריפה שמתרחשת במבטח המסעדה. ידע מוקדם או ראשוני כזה יכול לחסוך לה מיליוני דולרים בשנה וזו בדיוק הסיבה שחברת Helium הצליחה לגייס נכון להיום כ- 20 מיליון דולר מחברות הון סיכון כמו גם מצד חברות ביטוח בינלאומיות. "ידע מוקדם והיכולת למנוע תאונות היא שם המשחק כיום בענף", כך אמר בכיר בחברה.