• כ-150 מפתחים מהנדסי AI עובדים בעיקר עם קבוצות מנהלי מוצרים אחרים כדי לסייע להם לשפר את המוצרים ולהוסיף איתם ועבור הלקוחות רבדים חדשים (מבוססי AI) למוצרים. כל התוצרים של פיתוח ה-AI הוא בקוד פתוח מתוך אג׳נדה של תרומה לתעשייה.

• אמירה מעניינת שממסגרת לדעתי את השלב שבו אנחנו נמצאים כשמדברים כל כך הרבה על AI: כרגע, הוא לא יותר חכם מעכברים… הוא יודע לעשות *את מה שמלמדים אותו*, מה שחסר זה ההגיון הכללי כמו לרוב בני האדם (Common sense). מה שמשקיעים ומכניסים לקופסא- זה מה שיש, לא יותר ולא פחות. אפשר ללמד מכונית לנסוע לבד, לתוכנה לזהות דפוסים, תמונות ופרצופים אבל ברגע שמדברים על השכל הישר, ל-AI אין את זה, עדיין.

• אחד האתגרים המרכזיים: ללמד מכונות ללמוד ולתקן את עצמם. אדם לומד נהיגה בזמן קצוב ולומד תוך כדי מה מותר ומה אסור ואיך לנהוג, מכונית שיודעת לנסוע לבד לא תוכל לעשות זאת זה בלי הגבלה ובלי טעויות והיא בטח לא תלמד לבד מה שהיא לא יודעת. גור חתולים בחודשים הראשונים הוא דוגמה להתנהגות אדפטיבית ברמה גבוהה מאוד לתהליך הלמידה הזה, אין כיום AI שיודע לעשות את זה (שוב, עדיין…).

• אתגר משמעותי נוסף הוא צמצום כמות הדאטה ש-AI צריך כדי לעבוד, להיות פרודוקטיבי לתהליך עבורו הוא נוצר וכו׳. היום כבר מבינים שזו לא כמות הדאטה אלא איכות הדאטה הרלוונטית והמספיקה שתאפשר לתוכנה להתקדם ובעיקר להתפתח לבד.