• השבוע דווח שבעלי אנדרואיד מסוימים יוכלו להגדיר את אלקסה כעוזרת החכמה הראשית של המכשיר. אמנם אלקסה לא מחוברת בשלב הראשון ישירות לאפליקציות אורגניות של גוגל (Maps למשל), אבל כן יתאפשר לבצע חיפוש קולי דרך אלקסה ישירות במכשיר.

• אבל הכרזה דרמטית ומעניינת יותר מגיעה ממיקרוסופט. אני מצטט פוסט של אדיר רון, מנהל החדשנות האסטרטגית במיקרוסופט ישראל: "….בכנס Build השנתי של מיקרוסופט שהתקיים היום (יום ב') בסיאטל, סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט בוחר מתוך מאות הפיצ'רים החדשים של ענן ה-Azure דווקא להדגים על הבמה את האינטגרציה של קורטנה ו-Microsoft 365 עם לא פחות מאלקסה של אמאזון. בשיאה של הרצאת הKeynote המרכזית, סאטיה מזמין לבמה את טום טיילור, Alexa VP של אמאזון (!!) להדגים את האינטגרציה המרגשת הזו על הבמה שמסתיימת בהצהרות אהבה משעשעות בין קורטנה לאלקסה….".

• "מאחורי ההדגמה הקטנה הזו, מסתתרת האמירה המשמעותית ביותר של סאטיה כמנכ"ל – אין גבול למה שניתן להשיג באמצעות Openness, פתיחות מחשבתית ושיתופי פעולה טכנולוגים. בדיוק כמו שפרוייקטי הקוד הפתוח המרכזיים בעולם מוכיחים שוב ושוב, חברות מסחריות בהחלט מסוגלות לפעול בתחרות עסקית עיקשת ולא מתפשרת ועדיין לקיים דיאלוג שמטרתו הובלת שיתופי פעולה טכנולוגים ויצירת Open Communities שמקדמות את החדשנות הטכנולוגית לטובת הכלל".