15 טיפים חשובים ליזמים (Y Combinator Startup School)

Y Combinator (למי שלא מכיר, היא חברת השקעות "Seed" – השקעה בסיסית בשלבים הראשוניים בחיי סטארטאפים, במטרה לסייע להם להפוך רעיון לחברה פעילה, מבוססת ובתקווה גם רווחית) קיימה השבוע אירוע ייחודי ומעניין במיוחד בעיר ניו יורק: "בית הספר לסטארטאפים" ("Y Combinator Startup School"). 

למעשה מדובר בכנס חדשנות שכלל הרצאות, פאנלים מקצועיים ובעיקר המון עצות וסיפורים אישיים מידי אנשים שהקימו סטארטאפים והצליחו להשלים את התהליך הארוך והמאתגר של רעיון – למוצר. מטרת הכנס: לשרטט בפני כל מי שנמצא בשלבים הראשוניים של הקמת סטארטאפ את כל הדברים הקריטיים שעליו לקחת בחשבון, וזאת מתוך מטרה לסייע להעצים יזמים צעירים בתחילת דרכם, לכוון אותם לקבל את ההחלטות הנכונות ובעיקר להבין מול אילו אתגרים הם עומדים. למידע נוסף על הכנס- Link.

מיותר לציין שאחד היתרונות המשמעותיים של קיום אירוע כזה במיוחד ע"י גוף משקיע ומבוסס כמו Y Combinator הוא האפשרות לעשות "סקאוטינג" ליזמים מבריקים ומבטיחים במיוחד, ולחבור אליהם בשלבים הראשוניים הכה קריטיים להמשך הדרך.

לשמחתי,  Y Combinator העלו ל- You Tube מספר הרצאות ופאנלים מעניינים מתוך האירוע. אחת ההרצאות המרתקות היא של משקיעה סדרתית בשם שאנה פישר, שהעניקה למשתתפים 15 טיפים חשובים ומאוד לא קונבציונאליים בהקמת סטארטאפ. במקום לסכם לכם אותם, ממליץ בחום פשוט לצפות בהרצאה ולהפיק את התובנות בעצמכם:

קטע מעניין נוסף שכדאי לכם לצפות בוא הוא ראיון עם פרד ווילסון, בחור שהקים שתי חברות השקעות (VC)  וידוע כאחד המשקיעים הטובים ביותר בחוץ המזרחי בארה"ב. בנוסף, ווילסון משתף את משנתו בבלוג שהוא כותב (מומלץ להירשם לדיוורים שלו – Link). בראיון ווילסון מספר על ההתנסות האישית שלו בעולם ההשקעות המאתגר אל מול חבר'ה שהם לרוב צעירים ושאפתנים עם רעיונות מבריקים, המון ברק בעיניים ומצד שני גם אגו גדול ובלי ידע וניסיון להוציא את הרעיונות לפועל.

לערוץ ה- You Tube המלא של Y Combinator הכולל את כל התכנים מכנס ה- "Startup School" >