נדמה שכל כתבה שניה בתקופה האחרונה מתייחסת לעוד מהלך או השקעה של אמזון. ב-2016 נתונים שפרסמה החברה מראים שאמזון מחזיקה כעת 45,000 רובוטים הפזורים על פני כ-20 מהמרכזים הלוגיסיטיים שלה. הנתון משקף עליה מכ-30,000 רובוטים רק בשנת 2015 (ביחס של 230,000 עובדים בחזרה). כל רובוט שוקל כ- 150 ק"ג ומסוגל לשנע משקל של יותר מ- 300 ק"ג, ובכל מרכז כמות שונה של רובוטים מה שמשפיע על היחס בין עובדים אנושיים לרובוטים, ובהתאם לצרכים העסקיים והלוגיסטיים בכל אתר.

התשתית הטכנולוגית של צבא הרובוטים של אמזון מתבססת על חברת הרובוטיקה Kiva Systems שהחברה רכשה בשנת 2012 תמורת 775 מיליון דולר. חברת הרובוטיקה נרכשה במסגרת השקעות שאמזון ביצעה וממשיכה לבצע באסטרטגיית האוטומציה הלוגיסטית שלה, כשבנוסף קיימים באתרים לוגיסטים שונים רובוטים מסוגים נוספים כגון זרועות רובוטיות שמסוגלות להרים ולנייד משקלים גבוהים של ציוד ומוצרים. הצמיחה הגבוה במספר הרובוטים המשתלבים בפעילות הלוגיסטית של אמזון משקפת את הצמיחה הטבעית של החברה, ובעיקר על הצורך שלה לייעל עצמה במהירות גבוהה במטרה לשמור על זמני אספקה ללקוחות החברה.

לטעמי הסרטון המצורף שמצולם באחד מהמרכזים הלוגיסטיים נראה כאילו נלקח מסרט מדע בדיוני, מדהים לחשוב שמרכזים רבים כאלו פזורים ברחבי ארה"ב והעולם שחלקים גדולים כל כך מהתהליכים שמתרחשים "ברקע" מבוצעים ע"י רובוטים בתהליך אוטומטי, בשילוב פעילות של בני אדם. אי אפשר להתעלם מהניסויים שאמזון ביצע (וסביר שתמשיך לבצע) בסוג אחר של רובוטיקה: Drones. אמזון ביצע בשנה שעברה את המשלוח הראשון בעולם באמצעות מזל"ט (באנגלית זה נשמע כ"כ הרבה יותר טוב…) ופועלת לקבל האישורים הנדרשים כדי להמשיך ולשלב רובוטים מוטסים בפעילות החברה.