שאלה מקדימה: האם חוויתם בחייכם אחת או יותר מסיטואציות הבאות:
1. הגעתם לבצע צ'ק-אין בשדה התעופה אך גילים שהמזוודה ב- Over Weight
2. בשלב כלשהו של הנסיעה איבדתם את המזוודה (בין אם פשוט שכחתם או שהיא נגנבה)
3. מישהו פתח את המזוודה ללא רשותכם (ובכלל, אתם לא רגועים לגבי האפשרות של נגישות לתוכן המזוודה שלכם)
4. בזמן ההמתנה לעליה למטוס נגמרה לכם הסוללה של הסמארטפון/טאבלט ולא היו שקעים זמינים בסביבה

הכירו את BlueSmart: המזוודה החכמה הראשונה בעולם. למען הדיוק, מדובר ב- "טרולי", אותה מזוודה קלה עם ידית אחיזה שלפעמים ניתן אפילו להעלות אתכם למטוס. היזמים שעומדים מאחורי החברה שאלו את עצמם: מדוע המזוודה, אותו תיק גדול שמאחסן עבורנו את כל החפצים האישיים ומלווה אותנו לכל אורך הנסיעה, לא יכול להיות חכם יותר ובעצם לשדרג את חווית הנסיעה? אז מעבר ללשאול את עצמם את השאלות הללו, הם עשו מעשה, הקימו חברה והחלו בפיתוח אב הטיפוס של המזוודה החכמה הראשונה בעולם.
הדור הראשון של המזוודה נמכר תמורת 265$ באתר Indiegogo , כשהחברה כבר הספיקה לחצות את הסכום הראשוני אותו רצתה לגייס.

BlueSmart

אז איך זה בעצם עובד ומה הופך אותה לכ"כ חכמה?
נתחיל בחיבור בין המזוודה לבין אפליקציית מובייל, דרכה ניתן לבצע מספר פעולות ישירות עם המזוודה ובמקביל לקבל דרכה אינפורמציה אודות מקום המצאה, כולל הסטוריית המיקום שלה. ראשית, אפשר לנעול ולפתוח את המזוודה ישירות מהאפליקציה, כך שתוכלו להיות בטוחים שהיא נעולה ובטוחה ולחילופין, זמינה עבור אדם שאתם סומכים עליו. בנוסף, הודות לסנסורים רגישים הפזורים ברחבי דפנות המזוודה, משיכה של הידית תאפשר לכם לדעת בדיוק את משקלה, מה שיכול לחסוך לכם לא מעט זמן בחשיבה על כל אותם חפצים שאפשר/צריך לוותר עליהם.

2014-10-25_1502

המזוודה עצמה כוללת GPS המאפשר לצפות ברגע רגע נתון במיקום המדויק שלה בכל רחבי העולם, כולל האפשרות לצפות בהסטוריית המיקומים שלה (מה אומר שלא תשמעו יותר תרוצים כגון "מצטערים, המזוודה פשוט נאבדה…" מחברות התעופה השונות). בנוסף, תקבלו התראות לאפליקציה כאשר אתם נמצאים במרחק פיזי מוגדר מהמזוודה (כמובן שתוכלו לשלוט בהגדרות הללו ישירות באפליקציה) זוכרים את הסוללה של הסמארטפון/טאבלט שעומדת להסתיים בדיוק בזמן ההמתנה לעליה למטוס? המזוודה כוללת סוללה המאפשרת לכם לטעון את הגאדג'טים שלכם ישירות ממנה.

לסיכום: לדעתי BlueSmart היא דוגמה למוצר שהמשפט "איך לא חשבו על זה קודם" מתאים לו במיוחד. הרי כולנו מכירים את אחת או יותר מהסיטואציות שתיארתי, הן חוצות מדינות, שפות ותרבויות. אז איך זה שרק עכשיו רותמים טכנולוגיות די בסיסיות לטובת המזוודה שלנו, אותו מוצר שלכולנו חשוב כ"כ לשמר ולדעת בדיוק את מיקומו? בכל מקרה, אין ספק שמדובר ביוזמה מאוד מבורכת, כזו שתייצר עבורנו ערך רב בחיבור בין מוצרים פיזיים לדיגיטליים דרך טכנולוגיות חכמות, ואין זה מפתיע שהיזמים של המוצר חצו את רף הגיוס הראשוני אליו שאפו. אני רק שואל את עצמי, האם כל הטכנולוגיה מוטמעת בתוך המזוודה עצמה לא תהפוך לבעייה במסגרת הבדיקות הבטחוניות בתהליך הכניסה לשדה התעופה. נקווה שלא.

לאתר החברה >