אני שמח לפתוח במנהג חדש פה בבלוג – פוסט סיכום שבועי המרכז מקבץ לינקים מעניינים שמצאתי ברחבי הרשת בשבוע החולף.  אני מקווה שתהנו מהלינקים ומקביל מזמין אתכם לשלוח לינקים של דברים מעניינים שאתם מצאתם. סופ"ש נעים לכולם וכמובן – קריאה מהנה!

1. האירוע הבולט ביותר שהתרחש השבוע הוא השקת המוצר החדש של גוגל: "Google Wave", שאמור להיות כלי שיתופי שלטענתם יגדיר מחדש את האופן שבו אנחנו משתמשים באינטרנט. כצפוי נוצר באזז אדיר סביב כמה סרטונים שצולמו בכנס המפתחים של החברה (i/o 2009). סקירות מעניינות המנתחות את השירות החדש אפשר לקרוא כאן כאן, וכאן. ועוד אחד אחרון כאן.

……………………………………………………………….

2. האירוע המשמעותי השני שקרה השבוע (ולא בכדי הוא ממקום במקום ה- 2 ברשימה), הוא השקת מנוע החיפוש החדש של "מיקרוסופט" – "Bing". גם ההשקה הזו לוותה בסיקור נירחב ברחבי הרשת, בעיקר בגלל הסיבה שמדובר במנוע חיפוש שאמור להציע שירותי חיפוש טובים, חכמים וממוקדים מאלו של יריבתה "גוגל" (ע"פ מיקרוסופט כמובן…), אך גם בגלל עובדה לא פחות חשובה – מועד ההשקה ש"התנגש" עם אירוע השקת "Google Wave". צירוף מקרים? אולי…
סיקור מעניין אודות מנוע החיפוש החדש אפשר למצוא כאן. וכצפוי כבר אפשר לקרוא ביקורות, למשל – כאן, וכאן תוכלו לקרוא מדוע שארלין לי (יועצת אסטרטגית מובילה בתחום המדיה החברתית) חושבת ש"בלינג" אינו מהווה איום על "גוגל".

3. ואי אפשר בלי כמה Twits: מארק מאייר מסביר מדוע דווקא עכשיו גולשים נוטשים את השירות הפופולארי (לינק), ובריאן סוליס סוקר בפוסט האחרון שלו את קצב הגדילה של Facebook ו- Twitter (לינק). ע"פ האתר Twitip אלו הם הם 7 השימושים הכי לא מוכרים של Twitter (לינק).

4. מי אמר שטרם נמצא המתכון להרוויח כסף מסרטוני רשת? בפוסט המצוין הזה שהתפרסם באתר "Mashable" מציגה קטרינה גייל 5 דוגמאות של מותגים המצליחים לקדם ולשווק את עצמם בעזרת שימוש נכון בוידאו ברשת. והנה לינק לצפיה ב-10 סרטוני You Tube הפופולאריים ביותר (נכון לעכשיו).

5. לפני חצי יובל מתכנת רוסי השתעמם בעבודה ולכן כדי להעסיק את עצמו החליט ליצור משחק, שגם לאחר 25 שנה ואלפי גרסאות משודרגות עדיין פופואלרי ומעסיק מליוני משועממים אחרים. אחלו מזל טוב 25 למשחק הטטריס! לכתבה

6. "גוגל" השיקה השבוע (יום ג') מוצר נוסף שנקרא "You Tube XL", שהיא גרסה מיוחדת של אתר שיתוף הווידאו ההפופולארי שלה, המיועד לצפיה ע"ג מסכי טלויזיה באיכות גבוהה (HD). המאפיין בולט ביותר הינו ממשק הניווט באתר, שהותאם במיוחד לצפיה ולשימוש בעזרת מסך גדול. לכתבה אודות האתר החדש לחצו כאן.

7. כתבה שהתפרסמה באתר "כלכליסט" ריכזה לינקים לאוסף משחקי קונסולה קלאסיים שכולנו מכירים ואוהבים – בחינם! (לינק).

8. והנה לינק לאתר הכי מעצבן בעולם! ראו הוזהרתם….

סופ"ש נעים לכולם!