אסטרטגיה דיגיטלית

מהי אסטרטגיה דיגיטלית?

אסטרטגיה דיגיטלית היא התכנית האסטרטגית שיווקית ועסקית של כל מותג, חברה או ארגון בערוצים הדיגיטליים השונים. כיום, מותגים מובילים ובינלאומיים מבינים שכחלק מהאסטרטגיה הדיגיטלית שלהם, עליהם להשקיע בנוכחות הרחבה שלהם, ע"ג כמה שיותר פלטפורמות וערוצים דיגיטליים ובדגש מרכזי על ערוצי המדיה החברתית (Social Media).  אם בעבר מותג השקיע משאבים רבים במהלכי פרסום ושיווק מסורתיים יותר (פרסום בטלוויזיה, ברדיו ובעיתונים), כיום, עוגת הפרסום נוטה יותר לכיוון הדיגיטלי כך שמפרסמים מפנים משאבים רבים יותר לטובת הערוצים הדיגיטליים.

_________________________________________________________________________________
הסיבות לכך נעוצות במספר גורמים: הראשונה שבהן, זמינות רשת האינטרנט המהיר (בעיקר במדינות המערב) הן במחשבים נייחים והן בערוצי המובייל. כיום יותר ויותר משתמשים גולשים באינטרנט דרך הסמארטפון או הטאבלט שלהם. החיבור התמידי הזה לרשת האינטרנט העלה גם את הצורך של מותגים וחברות להבטיח את נוכחותם בערוצים הדיגיטליים השונים. כל חברה מחליטה באיזו פלטפורמות להשקיע ובאיזו לא, אך בסופו של עניין, השאיפה צריכה להיות להרחיב את הנוכחות של המותג בכמה שיותר ערוצים, כחלק מהאסטרטגיה הדיגיטלית.

בתקופה שבה בכל שבוע מושק סטארט אפ טכנולוגי חדש, מותגים נדרשים לגלות ערות רבה במטרה לעקוב אחר החידושים האחרונים, שכן המשתמשים שלהם נמצאים בדיוק שם. מותג שלא ישקיע באסטרטגיה הדיגיטלית שלו יישאר מהר מאוד מאחור בהשוואה למתחרים.

מצגת מרתקת בנושא אסטרטגיה דיגיטלית:

 

פוסטים בנושא אסטרטגיה דיגיטלית

שיווק בסלולאר ושיווק במובייל (Mobile Marketing) – מדוע חשובה הפרסונאליזציה במהלכים שיווקיים בסלולאר?

חדשנות דיגיטאלית: מספיק לדבר על זה, הגיע הזמן לעשות! מדוע חדשנות דיגיטאלית היא מרכיב קריטי בכל אסטרטגיה דיגיטאלית של מותג?

אסטרטגיה דיגיטלית:  צעד ראשון בכל פעילות דיגיטל.

כלים חסכוניים לשיווק אפקטיבי  ברשת

האם תם עידן מודל השימוש החינם באינטרנט?

האם המושג "מדיה חברתית" אומר לכם משהו?  תקראו על הדוגמה של "פורד"

מדיה חברתית: סודות השיווק בעידן ה- web 2.0

בניית אסטרטגיה דיגיטלית: ניתוח האתר/ בלוג שלכם בעזרת מודל SWOT

איך הפך הקומיקאי ומארח תוכניות הלייט נייט, קונאנן אובראיין לאמפריית מדיה דיגיטלית וכיצד הוא מנהל את האסטרטגיה הדיגיטלית שלו?

כיצד השימוש בדוא"ל כאמצעי שיווקי מרכזי במובייל צריך להיות עוגן באסטרטגיה הדיגיטלית שלכם?

הארנק הדיגיטלי של Apple: האם וכיצד החברה מתכננת להיכנס לעולם הקניות המקוונות?

אסטרטגיה  דיגיטלית בשיווק אפליקציות מובייל

אסטרטגיה דיגיטלית: האם להשקיע בפיתוח אפליקציות Mobile או באתרים מותאמים ל- Mobile (אולי בשניהם?)

אסטרטגיה דיגיטלית: כיצד ניתן לשפר את חווית הקניה On Line ולעודד מכירות?

אסטרטגיה דיגיטלית: ערוצי המדיה החברתית ב- 2012 (מצגת מומלצת!)

אסטרטגיית Mobile: צרכנים נעזרים יותר במדיה החברתית דרך ה- Smart Phones בזמן הקניות בחנויות הפיזיות (השוואת מחירים, סריקת QR קוד כדי לקבל מידע על מוצרים ועוד).