[rad-hl] Doblet – הסוף למרוץ אחר המטען לסמארטפון  [/rad-hl]
כולנו מכירים את הסיטואציה שבה הסתובבנו רוב היום מחוץ לבית/משרד ולאחר מספר שעות הסוללה של הסמארטפון נחלשת עד שהמכשיר פשוט כבה לחלוטין. בואו נודה על האמת, רובנו נלחצים מעצם המחשבה של להיות מנותקים מהעולם במיוחד במציאות שבה הסמארטפון שלנו הפך מזמן לאמצעי הדיגיטלי המרכזי בחיינו.

חלקנו מחזיקים בתיק/כיס מטען נוסף שלמעשה מלווה אותנו לאורך היום ותמיד נמצא שם "Just In Case", ובמקביל כולנו הפכנו ל"מומחים" באיתור נקודות חשמל בסביבתנו. התמונה של אנשים עומדים סביב שקעי חשמל מחזיקים את הסמארטפון המחובר באמצעות כבל המטען הפך לגמרי לשכיח, וכבר היום ישנם גופים שזיהו את הצורך הבולט כ"כ ומציעים במרכזי קניות, שדות תעופה ואפילו מסעדות עמדות טעינה שבאופן הזוי נראה כמו עמדות "חמצן" לעולם המחובר.

אם חושבים על זה, מדובר בתעשייה שלמה שצמחה סביב הצורך שלנו להיות מחוברים: סוללות USB ניידות המעניקות לנו מספר שעות נוספות של חיי סוללה, מטענים סולריים מתקפלים שרותמים אנרגיה סולרית ישירות לסוללה שלנו, ועוד..

אמרנו תעשייה צומחת? הכירו את "Doblet", סטארטאפ המגובה בהשקעות מ- Y Combinator ששם לעצמו למטרה להפוך את הצורך בטעינה On The Go לעסק של ממש: החברה מציעה לבעלי עסקים (בעיקר במסעדות, ברים ובתי קפה) שירות חדש ללקוחות שלהם -מטענים ניידים המאפשרים להטעין במהירות סמארטפונים של מגוון רחב של יצרנים.

[rad-hl] איך זה עובד? [/rad-hl]  המודל העסקי מבוסס על טעינה חד פעמית (בעלות של 3$) או מנוי חודשי (בעלות של 30$). המשתמשים מורידים מראש אפליקצייה ייעודית של "Doblet" לסמארטפון שלמעשה מודד בכל זמן נתון את מצב הסוללה במכשיר. ברגע שהסוללה מתקרבת לשלב ה"בעייתי", האפליקציה של  "Doblet" מעדכנת את בעל המכשיר, ומציגה בפניו את בית העסק הקרוב ביותר למיקומו הפיזי (ע"י שימוש ב- GPS שבמכשיר) שגם תומך בשירות . המשתמש יכול לשלם ישירות דרך האפליקציה (בכל אחד מהמסלולים) וכל שנותר לו לעשות הוא להגיע לבית העסק, להחבר למטען של "Doblet" ובאותו הזמן ליהנות מכוס קפה מזגן וקצת מוסיקה נעימה.

Doblet

[rad-hl] "Doblet" מחברת בין כמה ערכים ועולמות למודל עסקי מעניין: [/rad-hl]

ראשית, מבחינת הצרכנים מדובר בשירות שמייצר ערך רב, שכן מדובר בצורך יום יומי שפוגש כל מי שמחזיק בסמארטפון בסביבה אורבנאית. העובדה שישנה אפליקצייה שלא רק שהיא מעדכנת אותנו ב- Real Time על הסוללה שעומדת להיגמר, היא גם מציגה בפנינו את הפיתרון לצורך (בדמות מפה עם פריסת העסקים הקרובים שתומכים בשירות), וכמובן שגם מבחינת התשלום עבור השירות, עצם העובדה שהכל מבוצע ישירות מהאפליקציה מייצר חוויה טובה שחוסכת התעסקות עם מזומן וכמובן והופכת את השירות לזמין באופן מיידי.

Doblet

גם עבור בתי העסק, קיימת מוטיבציה ברורה וחזקה עבורם להצטרף לשירות: מדובר בערוץ שיווקי לכל דבר ועניין, המתבסס על האפליקציה שמציגה למשתמש את פריסת בתי העסק התומכים בשירות, ולמעשה הופכת למנוע טראפיק של לקוחות להיכנס למסעדה/בית הקפה. מעבר למודל ההכנסות מעצם ביצוע הטעינה (לדעתי השירות הזה צריך להינתן בכלל בחינם…), סביר שלקוח שנכנס לבית קפה כדי להטעין את הסמארטפון שלו יזמין גם משהו לשתות או לאכול בזמן שהוא ממתין. במילים אחרות, עבור בתי העסק מדובר בהזדמנות אדירה ל- Upsale שמידת ההצלחה שלה תלויה בקריאטיביות של בעלי המקום.

לאתר של "Doblet" >>