______________________________________________________
הכירו את MailBox – אפליקציית דוא"ל חדשנית ששמה לעצמה למטרה להגדיר מחדש (Redefine, הבנתם?) את המושג חווית משתמש עם תיבת דוא"ל. בשבוע החולף היא זכתה לחשיפה עצומה במיוחד באתרי טכנולוגיה ובלוגים המסקרים את הענף, כשדווח שהסטארטאפ DropBox כביכול רכש את השליטה ב- MailBox תמורת סכום של כ-100 מליון דולר. אבל רגע לפני שאפרט בפניכם את התרשמותי האישית מהאפליקציה, לדעתי נכון להתייחס לשיטת השיווק הגאונית שלה יש לומר (שיטה יצירתית במיוחד שכנראה תעודד רעיונות השקה חדשים בקרב חברות סטארטאפ נוספות בעתיד):

בדומה להשקות של אפליקציות אחרות שכבר ראינו כולנו, גם MailBox הקימו אתר ייעודי שמציג סרטון מושקע, צילומי מסך ברורים המלווים בהסברים אודות האפליקציה והנעה לפעולה ברורה – להורדת האפליקציה לאייפון שלכם (כרגע נתמך ב- IOS בלבד). בלחיצה על כפתור ההורדה תותקן אצלכם האפליקציה (או כך לפחות נדמה בשלב הזה), וכשתנסו להיכנס ולצפות בה מהסמארטפון שלכם תגלו מסך שחור שמציג בפניכם את מספר המשתמשים שנמצאים לפניכם בתור לקבלת גישה ל- MailBox, ובמקביל את מספר המשתמשים שנמצאים אחריכם בתור. המספר מתעדכן On-Line ולכן מה שנותר לכם לעשות הוא לחזור מידי מספר ימים (או שעות- בתלוי במידת ההתרגשות שלכם) ולראות את מיקומכם בתור:
_________________________________________________

לאחר מספר שבועות של המתנה דרוכה, קיבלתי סוף סוף את הגישה לאפליקציה. מצ"ב צילומי מסך וכן סיכום ההתרשמות האישית שלי:

מייד אחרי שמקבלים גישה לאפליקציה, מופיע המסך הבא שמזמין את המשתמש לשייך את חשבון ה- Gmail הפרטי. כבר בנקודה זו חשוב להתייחס לחיסרון משמעותי של האפליקציה: אי התמיכה במ- Exchange ולמעשה בדוא"ל ארגוני, מה שמצריך שימוש באפליקציה נוספת מעבר לאפליקציות או פלטפורמות דוא"ל קיימות:

Welcome To MailBox

לאחר שיוך תיבת ה- Gmail שלכם, האפליקציה תסנכרן את כל תיבת הדוא"ל של- תהליך שלוקח מספר דקות ארוכות שלאחריו מוצג המסך הבא:

Main_MailBox

MailBox למעשה מורכבת מ-5 "אזורים": התיבה המרכזית ("Mail Box")- שבה מופיעים המיילים הנכנסים/ חדשים, רשימות ("Lists") שהן למעשה המקבילות לתיקיות הניתנות לניהול והתאמה אישית במוצרי מייל מתחרים, הארכיון ("Arcive") שבו נשמרים כל הדוא"ל שקיבלנו ללא התייחסות  לסטאטוס שלהם, אזור ה- "Later" שמאפשר לבקש מהאפליקציה להציג הודעות במועד מאוחר יותר, וכמובן תיבת ההודעות שנמחקו.

הרעיון המרכזי של MailBox הוא לאפשר נוחות מקסימלית למשתמש מהבחינה שהוא יקרא ויתייחס רק לכמות מיילים מסוימת (שאותה המשתמש קובע כמובן) ובמילים אחרות- רק להודעות הרלוונטיות ביותר עבורו באותה נקודת זמן. לכן למשל הם ייצרו את אפשרות ה- Later שמאפשר שיוך הודעות למועדים עתידיים (כולל סטאטוס כללי שנקרא "מתישהו…"). שיוך המיילים נעשה ע"י החלקת האצבע ימינה או שמאלה במהירויות שונות, כשכל תנועה כזו "זורקת" את הודעת המייל לסטאטוס המתאים (הוספה לרשימה שהמשתמש ייצר, מחיקה, צפייה במועד מאוחר יותר או הוספה לארכיון).

החלקה איטית ימינה מעבירה את המייל לארכיון, פעולה מהירה יותר תמחק את המייל:


החלקה איטית שמאלה על ההודעה תעביר את המייל לקריאה מאוחרת יותר ("Later") והחלקה מהירה שמאלה תעביר את המייל לרשימה אישית:
כמובן שקיים מסך ההגדרות האישיות המאפשר גישה לכל אחד מהסטאטוסים וכן ניהול הגדרות אישי (ניהול הרשימות, חשבונות דוא"ל ועוד):

______________________________________________________
לסיכום:

  • בהתחשב בעובדה שעקבתי במשך שבועות אחרי הסטאטוס המתעדכן במסך "תור ההמתנה" לאפליקציה, ואחרי סנכרון תיבת ה- Gmail שלי והתנסות בשליחה וקבלה של מיילים, מדובר בשירות חביב אך לא יותר מכך.
  • כפי שציינתי בתחילת הפוסט: עצם העובדה שלא ניתן לסנכרן תיבות דוא"ל אחרים מ- Gmail מהווה חסם משמעותי, בעיקר עבור משתמשים שצורכים את מייל העבודה שלהם מהסמארטפון.
  • לטעמי האישי, נושא המחוות ימינה ושמאלה כן מהווים חוויה מרעננת הרלוונטית במיוחד לשירותי דוא"ל במכשירי מובייל, אך יחד עם זאת מצאתי את עצמי חוזר למסך ההגדרות כדי להיזכר שוב ושוב מה הפונקציונאליות של כל תנועה כזו.
  • חיסרון נוסף: אי תמיכה בפתיחת קבצים מצורפים (כגון Word ואחרים), מה שאוטומטית מהווה חסם עבור משתמשים רבים המעוניינים לקבל ולפתוח קבצים מצורפים שאינם נתמכים ב- IOS.
  • נקודה אחרונה: למרות כל הנאמר לעיל, כן יהיה מעניין להמשיך ולעקוב אחרי התפתחות האפליקציה בעיקר לאוד הרכישה ע"י DropBox שידועים בגישה החדשנית שלהם.

 קישור לאתר של Mail Box >