…………………………………………………………………………………………………..
שירות מעניין שמצאתי ברשת העונה לשם Netvibes. Dashboard Everything הוא שירות חינמי שמאפשר לכם להתאים אישית את חווית הגלישה שלכם ברשת. הרעיון הוא שבמקום לקפוץ בין אתרים ועולמות תוכן שונים המפוזרים ברחבי הרשת, בעזרת השירות הזה תוכלו לרכז את כל מה שחשוב ומעניין אתכם ברשת במקום אחד: אתרי חדשות, בלוגים, דיווחי מזג אוויר, שירותי מייל, מנועי חיפוש, תמונות, ווידאו, עדכונים מרשתות המדיה החברתית שלכם, ווידג'טים ומשחקים ולמעשה כל דבר שאתם רוצים, במקום אחד. השירות מאפשר לכם לבצע התאמות אישיות של העמוד ע"י בחירת סגנון עיצובי, התאמת תמונת אווירה לעמוד שהרכבתם שנקרא למעשה: Dashboard.

ה-Dashboard שלכם יתעדכן בכל כניסה מחודשת אליו ובכך חוסך את הצורך לעבור בכל המקומות שמעניינים אתכם ולבדוק מה חדש. בנוסף, תוכלו לשמור ברשת את ההגדרות האישיות שלכם ולאפשר גישה אליו מכל מחשב מכל מקום בעולם. תוכלו לנהל ולעקוב אחרי חשבונות הטוויטר והפייסבוק שלכם ממקום אחד, להגדיר אזורי תוכן שכן יהיו נגישים וחשופים לכולם (בניגוד לאזורי תוכן שתגדירו כפרטיים), תוכלו לבחור ולהתקין ווידג'טים מהמבחר הקיים או הזמין ברשת וכמובן – לעדכן את החברים והעוקבים שלכם.


…………………………………………………
השירות זמין כמובן גם באמצעות גלישה סלולארית ו/או באמצעות אפליקציית iphone ייעודית. באופן אישי מעניינת הגישה שמאחורי השירות, שלמעשה לא באמת המציאו את הגלגל הרי האפשרות לבצע פרסונליזציה של תכנים קיימת כבר לא מעט זמן: קחו לדוגמה את אתר החדשות המשובח של ה-BBC למעשה מורכב מקובצת אתרים ובהם הגולש יכול להזיז ולקבוע את הסדר הפיזי של התכנים על גבי העמוד, כולל האפשרות להתאים צבעים ולשמור את ההתאמה האישית לכניסות הבאות לאתר. גם בגלגלול הקודם של אתר nana10 היה ניתן לקבוע באופן חלקי את הצבעניות של האתר. אי אפשר שלא להתייחס לגוגל שמציעה שירות דומה בעזרת iGoogle שלה, ההבדל בין גוגל לבין Netvibes הוא האפשרות להתאים באופן אישי יותר את התכנים והעמוד שבונים, החיבור לסלולר והכי חשוב – ייבוא תכנים וריכוזם ב-Dashboard האישי גם כשמדובר בתכנים ושירותים חיצוניים, כגון עדכוני טוויטר, פייסבוק וכו' וזאת בנוסף לגישה הסלולארית.


…………………………………………….
מה שכן מעניין זאת הגישה שמציגה למעשה אלטרנטיבה לחיפוש תכנים במנועי חיפוש כפי שאנחנו מכירים ומשתמשים בהם. מצד אחד, היתרון הוא שכל התכנים והשירותים שמעניינים אותי זמינים עבורי במקום אחד המותאם לטעמי ולצרכי כולל הטמעת מנועי חיפוש ב-Dashboard שלי, ובכך חוסך לי זמן יקר של מעבר וקפיצה בין האתרים והשירותים האהובים עלי.  מצד שני, כיצד השירות הזה ישפיע על חווית הגלישה שלנו? האם ריכוז כל התכנים במקום אחד נגיש ישפר את חווית הגלישה או יפגע בה? אולי ריכוז החומרים הופך את חווית הגלישה למהירה ומרוכזת יותר, אבל באותו האופן הופך אותו לעקבי ומונוטוני ובכך לפחות מעניין?

מה דעתכם? בכל אופן, אני ממליץ לצפות שוב בווידאו שנמצא בתחילת הפוסט הזה וכמובן שלא לפספס את האתר המדהים של Netvibes הכולל מידע נוסף, הדגמות וכמובן התנסות ישירה בשירות ה-Dashboard. הרכיבו לכם עמוד פרטי משלכם ושתפו אותנו בחוויה. לינק לאתר.