מדיה חברתית | Social Media

מהי מדיה חברתית?
____
_______________________ 

מושגים רלוונטיים:
מדיה חברתית (Social Madia)
מדיה חברתית לעסקים
רשתות חברתיות
בלוגים
פייסבוק
טוויטר
שיתוף ווידאו ושיתוף תמונות

מדיה חברתית  (Social Media) שגור בפי כל מי שהרשת הינה חלק פעיל ויומיומי בשגרת החיים המקצועיים והאישיים. אין ספור ניסיונות להגדיר מהוא בכלל "אינטרנט 2.0″ כבר נעשו, ומדהים לגלות בכל פעם מחדש כי המושג האמורפי הזה כולל בתוכו עולמות רבים ומרתקים המקבלים ביטוי ומשמעות שונה בכל רגע. באופן כללי, ניתן להגדיר את המושג מדיה חברתית כשימוש בכלים דיגיטליים שבמהותם הם בעלי מאפיינים שיתופיים מבחינת תוכן גולשים, האפשרים העברה ובעיקר שיתוף של תוכן ומידע ברשת לטובת קידום עסקי ו/ או אישי. החלום הרטוב של כל מנהל שיווק הוא להיות "זבוב על הקיר" ולהאזין לשיחות של לקוחותיו (או של לקוחות פוטנציאליים, ועל הדרך גם להאזין למתחרים). מה שבטוח הוא, שאסטרטגיית מדיה חברתית (Social Media) הינה חלק אינטגרלי מהאסטרטגיה הדיגיטלית של מותגים ועסקים כחלק מהפעילות העסקית והשיווקית שלהם.

מדיה חברתית בעסקים

מדיה חברתית לעסקים – למנכל"ים, מנהלי שיווק, מנהלי מותג ובעלי עסקים , השימוש במדיה החברתית (web 2.0) יוצר הזדמנויות אדירות לתקשורת ישירה מול קהלי היעד שלהם, אך להבדיל מפרסומת בטלוויזיה או מודעות בעיתון, מושקעות ככל שיהיו, השימוש במדיה החברתית מאפשרת תקשורת דו-כיוונית עם הלקוחות. לא עוד "הנחתת" מסרים סתמיים, אלא יצירת שיחה אמיתית. זה אינטראקטיב אמיתי.

מצגת מרתקת המסכמת את אמצע שנת 2012 בעולם המדיה החברתית עם המון תובנות מרתקות שאפשר וכדאי ליישם:

באחד מהפוסטים שפרסמתי כאן בבלוג העוסק בשיטות השיווק והפרסום המסורתי ועל האופן שבו מתייחסים קהלי המטרה לאותם מסרים שיווקיים, צירפתי סרטון משעשע שמדגים בפשטות את הרעיון:

……………………………………………..
מדיה חברתית: המהפיכה

…………………………………

מצגת בנושא מדיה חברתית, מיתוג ו- R.O.I

………………………………………………………….
פוסטים בנושא מדיה חברתית (Social Media):
לכל מי שמעונין לקרוא פוסטים נוספים בנושא מדיה חברתית ועל אופן השימוש בה, מוזמן לקרוא את הפוסטים הבאים שהתפרסמו כאן בבלוג: אשמח לשמוע את חוות דעתכם לגבי הנושאים השונים ואני מזמין אתכם לחזור ולהתעדכן בפוסטים חדשים בהמשך.

מדיה חברתית למתחילים: 10 טיפים שימושיים.

מדיה חברתית באנגלית פשוטה – חובה!

סודות השיווק בעידן של מדיה חברתית.

סקר חדש קובע: עליה דרמטית משימוש במדיה חברתית ברשתות הקמעונאיות בארה"ב.

האם גם על המותג שלכם מדברים כך ברשת? – דוגמה לחוויה שכייף לשתף אותה ברשת.

להישאר מעודכן עם מדיה חברתית – ראיון קצר עם מומחה בתחום (ג'רמיה אוואנג)

פורד פיאסטה מהמרת על מדיה חברתית (ומצליחה!) – דוגמה לסיפור הצלחה ברשת

יש גם הומור במדיה חברתית – "הסאטירה"

איך לרתום את העובדים לטובת קידום המותג במדיה החברתית?