לפני כשבועים גיליתי פנינה אמיתית בלב העיר גבעתיים: חנות קונספט כמוה לא ראיתי מעולם- Tech Factory Plus. צריך לראות את זה בעיניים כדי להבין כמה החנות הזו מדהימה. קודם כל, היא ממוקמת ברחוב כצנלסון בעיר, ממש על הרחוב הראשי כאילו היה מדובר בבית קפה או חנות בגדים. אין מי שחולף על פני החלונות הגדולים של החנות ולא מציץ פנימה כדי לנסות ולהבין במה מדובר, וזו אגב אחת מהמטרות של יזמי החנות – לקרב את עולם התלת מימד לקהל הרחב, וזו גם הסיבה שבגללה החנות לא מוקמה בבנין משרדים מנוכר או במרתף של בניין מסחרי. זה אומר שכל אחד מוזמן להיכנס פנימה, להתרשם מהמדפסות בתצוגה, מהמודלים שהודפסו במקום ולקבל את כל המידע הרלוונטי בצורה אדיבה ומקצועית.

2015-03-07_2128
את החנות הקימו שני אחים, את אחד מהם – אסף פרץ פגשתי בחנות ממש בעיצומה של הדרכה שהוא ביצע עם מספר אנשים (שכללו אגב מבוגרים וצעירים כאחד). בשיחה עם אסף הבנתי קצת יותר לעומק את הרקע והחזון שהביא אותו ואת אחיו לפתוח את החנות: ראשית מדובר קודם כל בשליחות חינוכית, מתחם קונספט שנועד לאפשר לכל אדם להכיר מקרוב את הטכנולוגיה וההזדמנויות המגוונות שעולם התלת מימד מייצר בענפים שונים. מלבד ההדרכות במקום ניתן כמובן לרכוש מדפסות ואת כל הציוד הנלווה הזמינות בטווח רחב של מחירים, החל ממדפסות באלפי שקלים בודדים (למעשה מדובר ב- Kit להרכבה עצמית) ועד מדפסות מקצועיות יותר המיועדות לאמנים, סטארטאפים המפתחים מוצרים פיזיים, מוסדות חינוך, מוזיאונים ועוד.

2015-03-07_2129

חשוב לציין שעולם התלת מימד צובר תאוצה בשנים האחרונות, עם מספר מתחמים וחברות העוסקות בייבוא, שיווק ומכירה של מדפסות וציוד נלווה. חלקם הם עמותות שונות שגם הן שמו לעצמן למטרה לקרב את הטכנולוגיה עם הקהל הרחב ומציאות הרצאות וסדנאות, בחלק אחר של המקרים מדובר בחנויות ממש. במקרה של Tech Factory מדובר כאמור קודם כל באג'נדה חינוכית אך עם מטרות עסקיות ברורות. נאחל להם בהצלחה רבה ומציע לכולם לבקר במקום ולהתרשם.

לאתר החנות >