הרצאה מרתקת של PJ Pereira, מייסד ומנהל הקריאייטיב של חברת הפרסום הבינלאומית "Pereira & O'Dell" בכנס הקריאטייב הבינלאומי של "קאן" (Cannes Lions). הוא מציג שאלה אחת משמעותית: כיצד היה נראה ענף הפרסום אם הוא היה נולד כיום? איזה תפקיד משרדי הפרסום היו לוקחים על עצמם? איזה סוג של Skills משרדים היו מחפשים כדי להעשיר את פורטפוליו העובדים שבסופו של יום צריכים לייצר מהלכים חדשניים עבור הלקוחות שלהם?

PJ Pereira מתאר את המציאות של משרדי הפרסום כיום: מחברות שמציעות ארגז שלם של שירותים, השינויים הרבים בעולם הטכנולוגי וההזדמנויות שהם מייצרים גורמים למשרדים רבים לפרק את הפעילות העסקית ליחידות משנה, שכל אחת מהן מציעה שירותים מקצועיים ספציפיים (אסטרטגיה, UX, דיגיטל, תוכן, מדיה וכו'…). אבל עולה שאלה חשובה: מה קורה כשאוספים מומחים מכל אותם סוכנויות משנה, מקבצים אותם יחד ומציגים בפניהם אתגר שיווקי חדש? איך כל אחד מהם יתמודד עם אותו האתגר ועם איזה כלים ונקודת מבט הוא ייגש להתמודד איתו?

הבעיה עם אוסף הגישות הזה היא חוסר ההתאמה והאחידות שהם מייצרים. PJ Pereira עצמו מעיד על המשרד שהוא עצמו הקים ועל הדרך שבה המשרד שלו מנסה לספק מענה לאתגר הזה, והוא מתייחס ל-3 חלקים מרכזיים:

א. Story Telling: לא משנה מי ניגש לאתגר, המטרה היא לספר סיפור בשם המותג. איש ה- PR ייגש לאתגר בצורה שונה מאיש הדיגיטל, איש המדיה יבחן היבטים שונים לגמרי מאיש התוכן וכו'. בסופו של יום, האתגר המשותף לכולם הוא להעצים את המותג ואת המהלך שהוא מנסה לייצר.

ב. אפליקציות/ הנעות לפעולה (פעולות שאנחנו רוצים שהלקוחות יבצעו): קניות מקוונות, שיתוף תוכן וכו'.

ג. הפצה (Destitution): כל משווק רוצה להפיץ את הסיפור שלו בין אם זה במדיה בבעלות, מדיה קנויה וכמובן באמצעות מדיה שהמשווק מרוויח אותה הודות לשיתופיות של הסיפור ברשת.

האתגר החדש של משרדי הפרסום הוא: לגרום לכל הפונקציות לייצר יחד את הסיפור הכולל של המותג, כשכל אחד מביא את השיטות, הכלים ונקודת המבט שלו לתוך מלאכת בניית הסיפור. כיצד עושים זאת? ע"י אימוץ חשיבה של משווק, להתנהג כמו איש בידור, ולזוז/לפעול כמו חברת סטארטאפ טכנולוגי.