אז מי אתם/הארגון שלכם? הפלינסטונס או הג׳טסונים?

אוטוטו 2020, ואם היינו שואלים אנשים מהרחוב לפני 100 או אפילו 50 שנים כיצד יראו החיים בשנת 2020, כנראה שהיו מתארים את הג׳טסונים (ולמי שלא ראה/מכיר, מדובר בתכנית מצויירת לילדים שמתארת חיים של משפחה אי שם בעתיד הרחוק שבו חיים על בתים/בניינים שצפים בחלל, מכוניות מעופפות, רובוטים אישיים שהם הרבה מעבר לעוזרים חכמים אלא חלק אמיתי מהמשפחה ועוד...).

אז החזון של יוצרי הסדרה עדיין לא התממש, ובואו נהיה כנים, היינו מצפים רגע לפני 2020 לשירותים מעט יותר ״בסיסיים״ הרבה לפני מכוניות מעופפות, כמו: לעשות שיחה בסמארטפון בלי לקרוא לו ״חכם״ ולצפות שנשמע את הצד השני בבהירות וחדות, לקנות בקליק ישירות מתוך מודעה מבלי לעבור ״שלושה שלבים פשוטים״, שלכל עסק/חברה יהיה אתר נוח, ממוקד במידע הרלוונטי, שהרכבת תגיע בדיוק בזמן, התנהלות מול ארגונים ממשלתיים ללא ניירת ועוד...

אז רגע לפי שצוללים לתכניות העבודה וחשיבה על 2020+, כדאי לחשוב איפה אנחנו נמצאים על הציר שבין הפלינסטונס לבין הג׳טסונים, ואני אסביר:

הפלינסטונס (קונספט משעשע ומרתק בלי קשר) מתאר חיים בעידן האדם הקדמון שבהם הטכנולוגיות המודרניות מיושמות בכלים של אותה התקופה. לצופים זו חוויה משעשעת לראות רכב בלי מנוע שנדחף על ידי הרגליים, או פיל שמתיז מים למקלחת...אבל במילים אחרות: מציאות ש*משמרת ומתבססת על הקיים*. kהבדיל, הג׳טסונים חיים במציאות שבה הטכנולוגיות עדיין לא קיימות (רובן). ז״א שיוצרי הסדרה לא התבססו רק על הקיים אלא יותר מזה: לקחו דף חלק וניתקו עצמם מהמגבלות הקיימות וייצרו מציאות יש מעין. במילים אחרות: חשבו מחוץ לקופסא (איך אני מתעב את הביטוי הזה..), וייצרו חדשנות אמיתית ופשוט חלמו.

אז, רגע לפני 2020, נסו למקם עצמכם על הציר ולחלום לרגע על איפה אתם רוצים להיות

9 צפיות

© 2023 by Annabelle. Proudly created with Wix.com