הקשר בין עיצוב לבין טרנספורמציהבחרתי לשתף השבוע בנושא שמאוד קרוב אלי: החיבור בין עיצוב (כתפיסה) לבין הטמעת שינויים, בטח כשמדובר בשינוי תפיסתי בתוך ארגונים. כששומעים את המושג "עיצוב", בדרך כלל המחשבה הראשונה שעולה היא עיצוב גרפי. אבל, אני מתכוון למושג עיצוב בהיבט הרחב שלו, עם חיבור עמוק למושגים שבעיני הם משלימים כמו: אמפתיה (לאנשים, לקולגות, לצרכים של הלקוחות...), וגמישות/דינמיות (של המחשבה, של המציאות שמשתנה, של תפיסות עסקיות).

דוגמה שממחישה בצורה מדהימה בעיני את החיבור הזה בין עיצוב לבין טרנספורמציה, אמנם לא חדשה אבל מאוד מדויקת ומעוררת השראה, היא הסיפור של R/GA, אחת מחברות החדשנות המובילות בעולם (למי שעדיין לא מכיר, תרשו לעצמכם לצלול, לחפור ופשוט "ללכת לאיבוד" ברחבי האתר ושאר הערוצים הדיגיטליים שלהם). מעבר להיותה חברה סופר חדשנית שבהגדרה מאתגרת את עצמה ומשתנה כל הזמן, היא עצמה ניצבה לפני מספר שנים בצומת, בה היה עליה לשנות לא רק את התפיסה של עצמה והערך שהיא מציעה ללקוחות, אלא גם את המבנה הפיזי שלה.

במשך השנים החברה צמחה באופן אורגני ומעסיקה כיום אלפי עובדים ברחבי העולם, כשהסניף הראשי שלה במנהטן, התפזר על פני כ-4 מבנים נפרדים. לכן ההנהלה הבינה שכדי לעבוד בצורה אפקטיבית יותר, עליהם לעבור למשרדים חדשים שיאכלסו את כולם ויאפשרו קולבורציה עסקית ויצירתית טובים יותר, קודם כל עבורם ברמה הפנים ארגונית וכמובן עבור הלקוחות והשותפים.

התוצאה של המהלך הזה מתועד בסרט מדהים שמלווה את תהליך החשיבה, האפיון והביצוע של תכנון המשרדים החדשים של R/GA, תוצר שהוא הרבה מעבר לחלל פיזי של עבודה, אלא עיצוב מחדש של תפיסה ארגונית של חברה שתופסת את עצמה כשותפה מלאה לתהליכי הטרנספורמציה של המותגים הגדולים ביותר בעולם. המשרדים החדשים משלבים מעבר לחללים הפיזיים גם חיבור לערכים של הטרנספורמציה עצמה: גמישות פיזית של סידור המשרד, תשתית טכנולוגית מתקדמת בכל היבט של העבודה במשרד, אמפתיה שבאה לידי ביטוי ביצירת סביבת עבודה שתאפשר לכל העובדים להיות הכי יצירתיים ואפקטיביים שהם יוכלו, למרות שמדובר במאות ואלפי עובדים עם שלל צרכים ודעות מגוונות ועוד.

המהלך היה כ"כ משמעותי עד שכיום R/GA מציעה בתמהיל השירותים שלה גם ייעוץ לגבי בניה ועיצוב של משרדים! ועל זה נאמר, "נאה דורש, נאה מקיים". צפייה מהנה.

2 צפיות

© 2023 by Annabelle. Proudly created with Wix.com