מרחבי הרשת 23.1.2020

1. הדיספליי של העתיד. החברה הזו מייצרת עדשות מגע שמשלבות טכנולוגיית מציאות רבודה, הכי Iron Man. לינק.

2. סטיב באלמר, מנכ"ל מיקרוסופט לשעבר אמר פעם על גוגל שהיא אינה חברה אמיתית ושמדובר בבית קלפים. הוא לא המנכ"ל היחיד. הנה רשימת ציטוטים של מנכ"לים נוספים שצוטטו מזלזלים בפני חדשנות שניצבה בפניהם. לינק.

3. דווקא בעידן השפע של אפליקציות ושירותי תקשורת דיגיטליים, נדמה שאנחנו מפוזרים וחסרי מיקוד מאי פעם. וזה לא מפתיע, הרי איך אפשר באמת להתרכז עם שצף של נוטיפיקציות, הודעות והסחות דעת. כיצד דווקא המייל הוותיק יכול לסייע ולחזק פרודוקטיביות. לינק.

4. שוק משפיעני הרשת בסין מתקדם משאר העולם בכ-5 שנים. ואם יש משהו שרוב המערב עדיין לא הפנים הוא, שסין כבר מזמן אינה מעתיקה של מגמות וטכנולוגיות, אלא היא זו שמכתיבה ומעצבת אותן. מה אפשר ללמוד משוק המשפיענים הסיני? לינק.

5. אמזון מקדמת שירות תשלומים ביומטרי בעזרת זיהוי כף היד. הבנקים הגדולים בארה"ב כבר מעוניינות לשתף פעולה. לינק. 6. המרוץ ל-AI. ענקיות הטכנולוגיה משקיעות סכומי עתק בבניית פורטפוליו של טכנולוגיות בתחום ה-AI/ML במטרה להוביל את השוק הרותח הזה. צירפתי בהמשך גרף מעולה של CB INSIGHTS המציג את היקף ההשקעות שלהן בשנים האחרונות (שימו לב ל- Apple), ובמקביל השבוע אמר מנכ"ל אלפא בית שלדעתו ישנה חשיבות אדירה בפיקוח על טכנולוגיות AI. נאה דורש נאה מקיים. לינק.


7. מדברים הרבה בשנים האחרונות על האיום של האוטומציה על מקומות העבודה של עובדים בתעשיות השונות. הנה כתבה די מלחיצה: כ- 400,000! מקומות עבודה בשוק הרכב הגרמני נמצאים בסכנה לאור התחזקות תחום הרכבים החשמליים. האיום האמיתי נובע לא מהמעבר לחשמל אלא לרובוטים משוכללים שנוגסים עוד ועוד ברצפת הייצור. לינק. 8. הגיל הממוצע שילדים בארץ מקבלים סמארטפון: עשר. כך עולה מדו"ח האינטרנט השנתי והמסורתי של בזק, שכולל שלל נתונים אודות תרבות צריכת הדיגיטל בישראל. האמת? די מטריד. לינק.

9. אפליקציות היכרויות מוכרות את הדאטה של המשתמשים למפרסמים, וסביר שהרגולטורים צפויים להתערב. לינק.

10. האם נראה בקרוב משלוחי רחפנים בישראל? השבוע פורסם שבקרוב יתבצע ניסוי מקומי בשיתוף חברות טכנולוגיה ובהן גוגל ואובר. הניסוי נועד לבחון את הטכנולוגיות ובמקביל את ההתמודדות של הרחפנים עם נושאי בטיחות ועומסי תעופה במקביל. לינק.

1 צפיות

© 2023 by Annabelle. Proudly created with Wix.com