מרחבי הרשת 30.1.2020

1.  כולם מדברים על Goop Lab, הסרט החדש בנטפליקס על החברה של גווינית' פלטרו, אבל למעשה מדובר בתוכן שיווקי לכל דבר, ואולי הדגמה מאוד טובה לעולם החדש של התחום הזה. לינק.

2. האם ה-דבר הבא של אפל הוא מכשיר לביש לאצבע!? החברה רשמה בקשה לפטנט ב- 23.1 השנה, למכשיר קטנטן שמיועד להיות לביש על האצבע, עמוס בחיישנים מסוגים שונים שלפי ההערכות יתחבר לשירותי AR/VR עתידיים שהחברה מפתחת, ויאפשר למשתמשים לשלוט ולתקשר טוב יותר גם עם מכשירים חכמים אחרים. לינק

3. משטרת לונדון פינת האח הגדול. המשטרה בעיר תתחיל בפיילוט עם טכנולוגיה ביומטרית לזיהוי פנים באזורים הומי אדם בעיר. ברגע שיהיה זיהוי של חשוד מבוקש, שוטרים בסביבה יקבלו התראה. הפיילוט מציף מחדש שאלות סביב הטכנולוגיה והשימוש בה, מה יקרה אם היא תטעה בזיהוי, ומה תהיה ההשפעה דווקא אם היא תדייק? לינק.

4. אם חשבתם שמערכת הבחירות הקרובה תהיה שונה מבחינת מדיניות פרסום התכנים של פייסבוק, אתם טועים. ראש חטיבת התקשורת של פייסבוק אמרה השבוע שהרשת אינה אחראית לתכנים. לינק.

5. לשירות המוסיקה של אמזון יש כבר 55 מיליון רשומים. אז נכון שהפערים אל מול המתחרים יחסית גדולים, אבל...לינק.

6. התחזיות של סקוט גאלווי ל-2020. מעבר לטון והסגנון שלו, אני בעיקר מעריך את העובדה שהוא נוהג בעקביות לחזור לתחזיות הקודמות שלו ולתקף את מידת ההצלחה שלהן. שווה קריאה. לינק.

7. בסיכום הקודם כתבתי על הכניסה של אמזון לשוק ה- Medical Care, או בשמו העדכני יותר: TeleMedicine (תזכרו את המונח הזה), ובנקודה הקודמת התחום מסומן גם בתחזיות של סקוט גאלווי. הנה ידיעה מהשבוע על תוספת מעניינת לשעון החכם של אפל, שיעניק למשתמשים דאטה טובה יותר על אימוני הכושר שלהם.

8. על הכתפיים של ענקים: מצגת סופר מעניינת של Benedict Evans (קרן השקעות אמריקאית במיקוד טכנולוגי), הסוקרת אסטרטגיות ומגמות מאקרו בתחום הטכנולוגי. לא מאוד יצירתית ברמת הויז'ואל אבל המידע מאוד מעניין. לינק.

9. שוק הרכבים האוטונומיים מוביל לחשיבה מחדש על מה זה אומר רכב. הרי אם אין צורך בהגה ועמדת נהג, מדוע שפנים הרכב יראה כפי שהוא נראה היום? על בסיס התובנה הזו יצרנית הרכב GM האמריקאית משקיעה 2.2 מיליארד דולר בפיתוח קונספט לרכב אוטונומי שבפנים נראה יותר כמו סלון. לינק.

10. האם מהלך הסתרת הלייקים באינסטגרם באמת תפתור את הבעיות האמיתיות שלה? מאמר מעמיק ומעניין בסגנון "כל האמת בפרצוף" לגבי ההשפעות התרבותיות המורכבות שאינסטגרם מייצרת ומעצבת בתרבות שלנו. לינק

6 צפיות

© 2023 by Annabelle. Proudly created with Wix.com