מרחבי הרשת 5.12.2019

1. כיצד אפליקציית טיק-טוק מסייעת לספין של צוקרברג נגד הרגולציה? אם אפליקציית הסרטונים הסינית TikTok לא היתה קיימת, מארק צוקרברג היה צריך להמציא אותה. איך הפכה האפליקציה לצעירים מאיום אסטרטגי על ההגמוניה של פייסבוק לנשק המוביל שלה במלחמתה ברגולציה? לינק.

2. סייבר מאנדיי 2019 שובר שיא חדש. האם זה בכל זאת מפתיע מישהו? לפי נתונים של חברת אדובי, בארה"ב בלבד נרכשו מוצרים און ליין בהיקף של כ-9.5 מיליארד דולר! (מיליארד דולר יותר מב-2018, עם שבירת שיא חדש גם מבחינת רכישות שנעשו במובייל, 3 מיליארד דולר). בנקודות השיא, האמריקאים רכשו בהיקף של 12 מיליון דולר בדקה. לינק.

3. אמזון הודיעה השבוע על QC2, שירות מחשוב קוונטים- בענן. בדומה לשירות AWS, אמזון עושה צעד ראשון בלספק לחברות צד שלישי מחשוב קוונטים (מה זה?) As a service. אמנם מיקרוסופט יצאה במהלך דומה לפני כחודש, נראה שענקיות הטכנולוגיה סימנו תחום נוסף להתחרות בו, גם אם ברוב התעשיות עדיין לא ממש ברור איך זה ישרת אותם. לינק.

4. עוד באמזון, החברה גייסה כ-200,000 עובדים זמניים כדי לתגבר את פעילות המכירה והלוגיסטיקה בעונת החגים הנוכחית. לינק. והנה רשימת ה"מנצחים והמפסידים" (במגמות) של פסטיבל חגיגות הבלק פרידיי, לינק.

5. הנה דוגמה למוצר שרק המשקיעים שבו יכולים להסביר מדוע כדאי לרכוש אותו. קייס סטאדי מדהים לבאזז חסר תקדים על מוצר שלא ברור המודל העסקי ו/או קהל היעד שלו. לינק.

6. אפל השיקה בלונדון ובערים נוספות בעולם את Apple Pay Express המאפשר תשלום מהיר במיוחד באמצעי התחבורה בעיר במטרה לצמצם תורים ארוכים ומעבר מהיר לתוך ומחוץ לתחרות רכבת, אוטובוסים ועוד. לינק.

7. מה הקשר בין איקאה למאדים? איקאה ידועה כחברה ומותג שחושב כמה צעדים קדימה, עם שלל דוגמאות מהעבר למתיחת הגבולות של עצמה לקראת העתיד. החברה שלחה מעצבת רהיטים לאתר ניסוי שמדמה חיים במאדים. התוצאות מדהימות. לינק.

8. 50 חברות לעקוב אחריהן ב-2020. בכל שנה, האנליסטים ב- Bloomberg Intelligence בוחנים ומנתחים כ-2,000 חברות המשתייכות לסקטורים שונים ומגוונים, במטרה לאתר את אלו שצפויות לייצר מוצרים ושירותים בעלי השפעה ופוטנציאל מסחרי משמעותי. הנה רשימה העדכנית, לגזור ולשמור. לינק.

9. ראיון עם שותף מייסד של Buzzfeed, על מודלים עסקיים בענף התוכן הדיגיטלי. לינק.

10. בעידן שבו ביצועי הטכנולוגיה והתרומה שלה לפעילות העסקית הפכה ללא פחות מקריטית, מקינזי פרסמו כלי עזר למנכל"ים במטרה לסייע להם להעריך ולגבש את האסטרטגיה הטכנולוגית שלהם, זו שאמורה לקדם את הפעילות העסקית ולאפשר הובלה בשוק התחרותי. לינק.

4 צפיות

© 2023 by Annabelle. Proudly created with Wix.com