שתי חברות פינטק בלבד שוות יותר מ-100 מיליארד דולר, מה הן עושות נכון?

הראשונה היא Ant Financial, זרוע הפיננסים של תאגיד Alibaba הסיני המוערכת בכ-150 מיליארד דולר, והשניה היא פעילות הפיננסים של Tencent, ענקית סינית גם היא המוערכת בכ-123 מיליארד דולר. אז מה הן עושות נכון? מה מאפיין את האסטרטגיה של הענקיות הסיניות הללו שמעניק להן את הערכת השווי הפנומנלית הזו, ומה אפשר ללמוד מהן?

מן הסתם לא מדובר בצירוף מקרים ששתי החברות הן סיניות. התרבות, המעורבות השלטונית והאמביציה הלאומית הסינית הן רק חלק מהסיבות שהופכות את שתיהן למובילות עולמיות בתחום הפינטק (ויש שיגידו שהן כבר התרחקו מאוד מלהיות חברות פינטק קלאסיות, אבל לטעמי מי אומר שחברת פינטק חייבת להיות צוות קטן, צנוע ודל אמצעים...?

בסופו של דבר מדובר על טכנולוגיות שמשרתות צרכים פיננסיים של מאות מיליוני בני אדם עם אימפקט צרכני, תרבותי ועסקי חסר תקדים). תפיסת החדשנות שהפכה למטרה לאומית רשמית בסין מהווה קטליזטור קריטי בדחיפה קדימה של הפעילות הקמעונאית/טכנולוגית בכלל וזרועות הפינטק בפרט.

הכתבה המצורפת מציעה ניתוח עומק שמתמקד בחמישה אזורים עסקיים מרכזיים שהופכים את Ant Financial ו-Tencent למשמעותיות כל כך, החל מפיתוח והנגשה של מוצרים פיננסיים מבוססי טכנולוגיות דיגיטליות המותאמים במיוחד למעגלים הגאוגרפיים והסוציו אקונומיים המרוחקים של סין (מדובר בשוק של מאות מיליונים), מה שאומר בפועל תרומה אדירה לחיבור מעגלים דמוגרפיים שעבורם שירותים פיננסיים וקמעונאיים פחות נגישים, ועד חיבור ישיר בין הבנקים (חשבונות העו"ש) למגוון עצום של שירותים צרכניים (בסין המושג ארנק דיגיטלי הוא מציאות, אמירות של "אולי יקבלו מזומן, לא בטוח" היא חלק משגרת החיים). לינק.

אגב, בסיכומים קודמים (ובבלוג שלי), שיתפתי בחוויה ובהתרשמות האישית שלי מנסיעה מרתקת לסין מספטמבר האחרון, במיקוד של החיבור בין דיגיטל לחיים הצרכניים בסין, למי שלא קרא: חלק 1, חלק 2.

1 צפיות

© 2023 by Annabelle. Proudly created with Wix.com